Anunțuri

Turneul claselor a VIII-a-19-20 mai 2017-program sportiv și program concursuri.


Program "ȘCOALA ALTFEL" -15-19 mai 2017-AICI


Rezultate concurs 3 posturi vacante.Detalii-AICI


Anunț de ocupare 3 posturi vacante.Detalii-AICI


Planul de școlarizare 2017-2018- AICI


S-a afișat bugetul pe anul 2017 în secțiunea Prezentarea școlii-Buget.


Condițiile specifice de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante din unitate sunt afișate aici.


 

 

 


Rezultate şcolare 2014 - 2015

Lista elevilor premianți la olimpiade și concursuri în anul școlar 2014 - 2015

 

Nr.

crt.

Nume și prenume

Clasa

Disciplina

Loc

Profesor coordonator

1.                   

Buryan Tunde

XII- Tehn. în automatizări

Olimpiada de limba maghiară-etapa județeană

I

Csiki Attila

2.                   

Geller Szende

XII- Tehn. în automatizări

Olimpiada de limba maghiară-etapa județeană

Mențiune

Csiki Attila

3.                   

Popa Cătălin

XI - Matematică-Informatică

Olimpiada de informatică-faza județeană

I

Ignat Cornelia

4.                   

Neagu Savu Florin

X –Tehn.ecolog și protecția calității mediului

 

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa județeană

I

Mihaiu Simona

 

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa națională

participare

5.                   

Bleahu Maria Diana

X - Tehn.ecolog și protecția calității mediului

 

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa județeană

I

Ion Elena

 

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa națională

Mențiune

Concurs național "Adolf Haimovici" – etapa județeană

Mențiune

Miulescu Emilian

6.                   

Buta Alessia Larisa Tiffany

X – Tehn. în activ. economice

 

Olimpiada de limbă, comunicare și literatură română- etapa județeană

I

Csiki Ligia

 

Olimpiada de limbă, comunicare și literatură română- etapa națională

participare

Festivalul Național de Poezie – "Ocrotiți de Eminescu" – creație literară

I

Concurs național "Adolf Haimovici" – etapa județeană

I

Benyi Iuliu

7.                   

Trantescu Bianca

XII- Tehn. în activ. economice

 

Olimpiada de limbă, comunicare și literatură română- etapa județeană

I

Csiki Ligia

 

Olimpiada de limbă, comunicare și literatură română- etapa națională

participare

Festivalul Național de Poezie – "Ocrotiți de Eminescu" – creație literară

I

Concurs național "Adolf Haimovici" – etapa județeană

Mențiune

Mureșan Gabriel

8.                   

Barac David

XI – Tehn. în automatizări

Olimpiada de tehnologii- Electronică, Automatizări, Telecomunicații - etapa județeană

I

Moldovan Rodica

Mureșan Sofia

Rus Nicolae

Olimpiada de tehnologii- Electronică, Automatizări, Telecomunicații - etapa națională

participare

9.                   

Alexei Irina Cristina

XI- Tehn. în turism

Olimpiada de tehnologii- Turism și alimentație - etapa județeană

I

Pop Ovidiu

Morar Minodora

Vasiu Emanuela

 

Olimpiada de tehnologii- Turism și alimentație - etapa națională

participare

10.               

Csoma Manuela Ioana

XI- Tehn. în activ. economice

Concurs național "Adolf Haimovici" – etapa județeană

I

Mureșan Gabriel

 

Concurs național "Adolf Haimovici" – etapa națională

III

Olimpiada de tehnologii- Economic-administrativ-comerț - etapa județeană

Mențiune

Pop Ovidiu

Aldea Ana

Custelcean Corina

11.               

Pușcaș Claudiu

XII - Tehn. în automatizări

Concurs național "Adolf Haimovici" – etapa județeană

I

Mureșan Gabriel

12.               

Ghiliman Maria

IX-Matematică-Informatică

Concursul național "Tinerii dezbat"- etapa județeană

I

Tulea Corina

13.               

Iștoan Titus

XI - Matematică-Informatică

Concursul național "Tinerii dezbat"- etapa națională

participare

Tulea Corina

Olimpiada de informatică-etapa județeană

Mențiune

Ignat Cornelia

14.               

Săteanu Vlad

XI - Matematică-Informatică

Concursul național "Tinerii dezbat"- etapa națională

participare

Tulea Corina

15.               

Sima Dan

XI - Matematică-Informatică

Concursul național "Tinerii dezbat"- etapa națională

participare

Tulea Corina

16.               

Neagu Ancuța

XII-Tehn.ecolog și protecția calității mediului

Olimpiada de tehnologii- Resurse naturale și protecția mediului - etapa județeană

I

Ion Elena

Moldovan Lenuța

Olimpiada de tehnologii- Resurse naturale și protecția mediului - etapa națională

participare

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa națională

participare

17.               

Popa Claudiu

XII-Tehn.ecolog și protecția calității mediului

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa județeană

I

Ion Elena

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa națională

participare

18.               

Nedelea Adelin Ioan

IX- Tehn. în automatizări

Olimpiada "Meșteșuguri artistice tradiționale" – etapa naționalăSculptat icoane de vatră

II

 

19.               

Baltag Denisa

IX-Tehn. în activ.economice

Olimpiada națională a sportului școlar – Tenis de masă -etapa națională

III

Cioc Maria

20.               

Bucur Timotei

XII – Matematică-Informatică

Concursul interjudețean "Gheorghe Lazăr"

Mențiune specială

Valea Ștefan

Olimpiada de informatică – etapa județeană

II

Ignat Cornelia

21.               

Istrate Alexandru

XI– Matematică-Informatică

Concursul interjudețean "Gheorghe Lazăr"

Mențiune specială

Valea Ștefan

22.               

Gogozan Daniel

IX-Matematică-Informatică

Concursul interjudețean "Gheorghe Lazăr"

Mențiune specială

Valea Ștefan

23.               

Braga Cristina

X – Matematică-Informatică

Olimpiada de informatică – etapa județeană

II

Vinți Margareta

24.               

Micu Elena

X – Matematică-Informatică

Olimpiada de informatică – etapa județeană

Mențiune

Vinți Margareta

25.               

Belea Andra

IX- Matematică-Informatică

Olimpiada de informatică – etapa județeană

Mențiune

Vinți Margareta

26.               

Varga Ioana

X-Tehn.ecolog și protecția calității mediului

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa județeană

Mențiune

Mihaiu Simona

27.               

Alămorean Felicia

XII-Tehn.ecolog și protecția calității mediului

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa județeană

III

Ion Elena

28.               

Sabău Maria

X-Tehn.ecolog și protecția calității mediului

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa județeană

III

Mihaiu Simona

29.               

Takacs Ioana

X-Tehn.ecolog și protecția calității mediului

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa județeană

III

Mihaiu Simona

30.               

Băcilă Dorina

IX- Tehn. în activ. economice

Concursul de chimie "Petru Poni"- etapa județeană

II

Custelcean Corina

31.               

Roman Vlad

XI- Matematică-Informatică

Olimpiada de fizică – etapa județeană

III

Bugar Paraschiva

32.               

Sabău Anamaria

XII – Tehn. în activ. economice

Olimpiada de economie- etapa județeană

II

Pop Ovidiu

Morar Minodora

33.               

Coșcodar David

XI – Tehn. în automatizări

Olimpiada de tehnologii- Electronică, Automatizări, Telecomunicații - etapa județeană

III

Moldovan Rodica

Mureșan Sofia

Rus Nicolae

34.               

Ciobanu Raul

XI – Tehn. în automatizări

Olimpiada de tehnologii- Electronică, Automatizări, Telecomunicații - etapa județeană

Mențiune

Moldovan Rodica

Mureșan Sofia

Rus Nicolae

35.               

Dragotă Paul

XII – Tehn. în automatizări

Olimpiada de tehnologii- Electronică, Automatizări, Telecomunicații - etapa județeană

II

Moldovan Rodica

Mureșan Sofia

Rus Nicolae

36.               

Coman Laurențiu

XII – Tehn. în automatizări

Olimpiada de tehnologii- Electronică, Automatizări, Telecomunicații - etapa județeană

III

Moldovan Rodica

Mureșan Sofia

Rus Nicolae

37.               

Nicoară Ioan

XII – Tehn. în automatizări

Olimpiada de tehnologii- Electronică, Automatizări, Telecomunicații - etapa județeană

Mențiune

Moldovan Rodica

Mureșan Sofia

Rus Nicolae

38.               

Bogdan Cătălin Ionuț

XII – Tehn. ecolog și protecția calității mediului

Olimpiada de tehnologii- Resurse naturale și protecția mediului - etapa județeană

II

Ion Elena

Moldovan Lenuța

39.               

Tăunean Maria Denisa

XI – Tehn. în activ. economice

Olimpiada de tehnologii- Economic-administrativ-comerț - etapa județeană

II

Pop Ovidiu

Aldea Ana

Custelcean Corina

40.               

Rațiu Andreea Ioana

XI – Tehn. în activ. economice

Olimpiada de tehnologii- Economic-administrativ-comerț - etapa județeană

Mențiune

Pop Ovidiu

Aldea Ana

Custelcean Corina

41.               

Dîrloșan Denisa

X – Tehn. în activ. Economice

Concurs național "Adolf Haimovici" – etapa județeană

Mențiune

Benyi Iuliu

42.               

Farcașu Sonia

XII- Matematică-Informatică

Olimpiada de limba și literatura engleză-etapa județeană

II

Roman Daliana

43.               

Vandor Alexandru

X – Matematică-Informatică

Campionatul național-Cros 6000 m

I

Cioc Maria

44.               

Sărășan Eva Delia

XII- Tehn. în activ. economice

Festivalul Național de Poezie – "Ocrotiți de Eminescu" – creație literară

II

Csiki Ligia

45.               

Ilica Hatt Cristina

XII-Tehn. în automatizări

Concursul național "Chimia-știință sau magie?"

I

Fabian Katalin

46.               

Ciolacu Adela

XI-Tehn. în activ.economice

Olimpiada de geografie-etapa judeţeană

Menţiune

Sas Ioan

47.               

Ciucor-Heffner Claudiu

XII-Tehn. în automatizări

Concurs interjudeţean de artă fotografică "România văzută altfel"

II

Fabian Katalin

48.               

Belea Andra, Ghiliman Maria, Iștoan Titus

IX-Matematică-Informatică, XI- Matematică-Informatică

Concursul județean Cupa "Mediensis" la dezbateri academice

I

Păpară Monica

49.               

Pataki Albert, Pașcalău Maria, Săteanu Vlad

X- Tehn. în turism,IX - Matematică-Informatică, XI- Matematică-Informatică

Concursul județean "Cupa Mediensis" la dezbateri academice

III

Păpară Monica