Anunțuri

Turneul claselor a VIII-a-19-20 mai 2017-program sportiv și program concursuri.


Program "ȘCOALA ALTFEL" -15-19 mai 2017-AICI


Rezultate concurs 3 posturi vacante.Detalii-AICI


Anunț de ocupare 3 posturi vacante.Detalii-AICI


Planul de școlarizare 2017-2018- AICI


S-a afișat bugetul pe anul 2017 în secțiunea Prezentarea școlii-Buget.


Condițiile specifice de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante din unitate sunt afișate aici.


 

 

 


Rezultate şcolare 2009 - 2010

Lista elevilor premianți la olimpiade și concursuri în anul școlar 2009 - 2010.

 

Olimpiadele de cultură generală – faza națională

- Premiu special – Olimpiada de Limbă, comunicare și literatura română – Murguleț Diana – cl. IX
- Premiul III – Olimpiada națională de matematică – Baboi Artur – cl. XI
- Premiul III – Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf  Haimovici”- Mara Alexandra – cl. XI
- Mențiune - Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf  Haimovici”- Moldovan Cătălin – cl.X
- Mențiune  - Olimpiada de fizică – Baboi Artur – cl. XI
- Mențiune – Concursul  „Petru Poni” – Bărdai Maria – cl. IX

 

Olimpiadele de cultură generală – faza județeană

- Premiul I - Olimpiada de fizică – Baboi Artur – cl. XI
- Premiul I - Olimpiada de Limbă, comunicare și literatura română – Murguleț Diana – cl. IX
- Premiul I - Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf  Haimovici”- Mara Alexandra – cl.  XI
- Premiul I - Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf  Haimovici”- Moldovan Cătălin – cl. X
- Premiul I – Concursul Internațional de Matematică Aplicată  „Cangurul”- Baboi Artur – cl.  XI
- Premiul I – Simpozionul Național „Apa un miracol” – Haidu Alexandra - cl. IX
- Premiul I - Simpozionul Național „Apa un miracol” – Bungiac Sonia – cl. XI
- Premiul I - Simpozionul Național „Apa un miracol” – Nenișanu Horia –  cl. XI
- Premiul II – Olimpiada de matematică – Baboi Artur – cl.XI
- Premiul II – Olimpiada de limba engleză – Barabaș Răzvan – cl. IX
- Premiul II - Olimpiada de limba engleză – Popa Iulian – cl. IX
- Premiul II - Simpozionul Național „Apa un miracol” – Sima Petra – cl. XI
- Premiul II - Simpozionul Național „Apa un miracol” – Grecu Diana - cl.
- Premiul II - Simpozionul Național „Apa un miracol” – Anghel Maria - cl.
- Premiul II – Concursul „Chimia prieten sau dușman” – Grosu Cristina – cl.XII
- Premiul II – Concursul „Chimia prieten sau dușman” – Kurtus Agnes – cl.XII
- Premiul II – Concursul  „Petru Poni” – Bărdai Maria – cl.IX
- Premiul III – Concursul de informatică aplicață – Moldovan Cătălin – cl.X
- Premiul III – Olimpiada de informatică – Istrate Mihnea - cl. IX
- Premiul III - Olimpiada de limba engleză – Murguleț Diana – cl.  IX
- Premiul III - Simpozionul Național „Apa un miracol” – Armean Diana - cl.IX
- Premiul III - Simpozionul Național „Apa un miracol” – Vijoli Ioana - cl. IX
- Mențiune - Concursul de informatică aplicață – Haidu Alexandra – cl. IX
- Mențiune - Concursul de informatică aplicață – Isăilă Bogdan – cl.X
- Mențiune - Concursul de informatică aplicață – Banciu Florin – cl. XII
- Mențiune - Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf  Haimovici”- Olariu Iuliana – cl.  XI
- Mențiune - Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf  Haimovici”- Bogățeanu Ruben – cl. XI
- Mențiune - Olimpiada de informatică – Suciu Ioana – cl. X
- Mențiune – Olimpiada de informatică – Mărcuță Lucian – cl. X
- Mențiune  - Olimpiada de informatică – Baboi Artur - cl. XI
- Mențiune – Concursul de matematică „Gheorghe Lazăr” – Mărcuță Lucian – cl. X
- Mențiune  - Olimpiada de matematică – Mărcuță Lucian – cl. X
- Mențiune – Olimpiada de istorie – Mărcuș Eugen – cl. X
- Mențiune – Olimpiada de istorie – Pallo Beniamin – cl. X
- Mențiune - Olimpiada de Limbă, comunicare și literatura română – Nan Daniela – cl.X
- Mențiune - Olimpiada de Limbă, comunicare și literatura română – Popescu Roxana – cl.XI
- Mențiune - Olimpiada de Limbă, comunicare și literatura română – Fagarasi Titus – cl.IX
- Mențiune - Olimpiada de Limbă, comunicare și literatura română – Rădac Petru – cl.X
- Mențiune - Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf  Haimovici”- Negru Adela – cl. IX
- Mențiune – Concursul „Chimia prieten sau dușman” – Bungiac Sonia – cl. XI
- Mențiune – Concursul „Chimia prieten sau dușman” – Ciungu Teodoa – cl.XI
- Mențiune – Concursul  „Petru Poni” – Armean Diana – cl.IX
- Mențiune - Simpozionul Național „Apa un miracol” – Grosu Cristina – cl.  XII
- Mențiune – Concursul național „Green Generation 2010” – Dolcoș Diana – cl. X

 

Olimpiadele de tehnologii – faza națională

- Mențiune – Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” - Șerban Alexandra – cl.XII
- Mențiune – Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” – Grosuleac Adrian – cl.XII RP
- Diplomă de participare – Concursul profesional – domeniul electronică – Szabo Bogdan – cl. XI

 

Olimpiadele de tehnologii – faza județeană

- Premiul I - Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” - Șerban Alexandra – cl.XII
- Premiul III - Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” – Bungiac Sonia – cl. XI
- Premiul III - Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” - Țiței Mariana
- Premiul III - Concursul profesional – domeniul electronică – Szabo Bogdan – cl. XI
- Mențiune - Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” – Kurtus Agnes– cl.XII
- Mențiune - Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” – Grosu Cristina– cl.XII
- Mențiune - Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” – Gyorffi Attila– cl.XI
- Mențiune - Olimpiada la disciplinele din aria curriculară „Tehnologii” – Cîmpean Andrei– cl.XI

Concursuri sportive - faza naţională

- Premiul I – Campionatul național școlar de atletism – proba 3000m obstacole – Loghin Dana – cl.IX
- Premiul III – Olimpiada națională a sportului școlar – handbal – Echipa de handbal fete a SNG

 

Concursuri sportive - faza județeană

- Premiul I - Olimpiada națională a sportului școlar – tenis de masă – Cucean Eugen – cl.XI
- Premiul I - Olimpiada națională a sportului școlar – șah – Vandor Daniela – cl. IX
- Premiul I - Olimpiada națională a sportului școlar – handbal – Echipa de handbal fete a SNG
- Premiul I – Cupa liceelor – cros – Loghin Dana – cl.IX
- Premiul I – Cupa liceelor – tenis de masă – Cucean Eugen – cl.XI
- Premiul II - Olimpiada națională a sportului școlar- cros– Loghin Dana – cl. IX
- Mențiune -  Olimpiada națională a sportului școlar- cros– Moldovan Andreea– cl. X