Anunțuri

Turneul claselor a VIII-a-19-20 mai 2017-program sportiv și program concursuri.


Program "ȘCOALA ALTFEL" -15-19 mai 2017-AICI


Rezultate concurs 3 posturi vacante.Detalii-AICI


Anunț de ocupare 3 posturi vacante.Detalii-AICI


Planul de școlarizare 2017-2018- AICI


S-a afișat bugetul pe anul 2017 în secțiunea Prezentarea școlii-Buget.


Condițiile specifice de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante din unitate sunt afișate aici.


 

 

 


CONCURSUL NAȚIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ ȘI PROIECTE "IACOB PISO"

Data și locul desfășurării: 3-4 aprilie 2015, CDI, SNG

 

La Liceul Tehnologic "Școala Națională de Gaz" Mediaș s-a desfășurat Concursul național de creație literară și proiecte "Iacob Piso". Concursul cuprinde următoarele secțiuni: eseu literar, creație plastică (grafică și fotografie), proiecte.

Au participat elevi din județele: Bihor, Iași, Sibiu și Alba. Foarte multe eseuri au prezentat realizările Renașterii și au subliniat importanța acestora chiar și pentru prezent.

La secțiunea Artă fotografică au participat de asemenea mulți elevi care au surprins în imaginile lor povești și sentimente tăinuite de clădirile medievale.

Au fost premiați următorii elevi:

Secțiunea Eseu:

·        Premiul "Iacob Piso" : Sărășan Eva –SNG Mediaș

·        Premiul I: Roman Vlad – SNG Mediaș

·        Premiul II: Beny Ionuț, Lazăr Denisa – SNG Mediaș

·        Premiul III: Unghianu Ștefan – Holboca, Iași

Rațiu Andreea –SNG Mediaș

·        Mențiune: Bernard BrighitaLic.Teoretic "Ady Endre", Oradea

Secțiunea Poezie:

·        Premiul I: Sărășan Eva – SNG Mediaș

·        Premiul II: Trantescu Bianca, Buta Tiffany – SNG Mediaș

·        Mențiune: Sicra Roxana – Lic.Teoretic "St.L.Roth", Mediaș

Secțiunea Grafică:

·        Premiul I: Trantescu Bianca – SNG Mediaș

·        Premiul II: Deaconu Elena – SNG Mediaș

·        Premiul III: Apostol Diana – Lic.Teoretic "St.L.Roth", Mediaș

Secțiunea Fotografie:

·        Premiul I: Gundisch David – SNG Mediaș

·        Premiul II: Muntean Paula, Muntean Andreea, Costin Antonia – SNG Mediaș

·        Premiul III: Soportocean Cătălin – SNG , Mediaș

·        Mențiune: Vecerzan Lucian, Pop Dominik – SNG, Mediaș